Sportin matsit!

Katso tästä tulevat matsit
Sportissa näkyvät kanavat/ Our Channels:
 
Viasat Urheilu, Viasat Jalkapallo, Viasat Jääkiekko,Viasat Sport,
Viasat Golf, Viasat Fotbol, Viasat Premium, Viasat XTRA, CMore Sport1, 
CMore Sport2, CMore MAX, CMore Tennis, CMore Golf 
 

MAANANTAI 22.10

 Lentopallon Mestaruussarja

  18:20 LP Vampula – LP Viesti

KHL

  18:30 Jokerit – Dinamo Riika

 

TIISTAI 23.10

Lentopallon Mestaruusliiga

  18:20 Savo Volley - Team Lakkapää

SM-liiga

  18:30 KalPa – Ilves

Champions League

  19:55 AEK Ateena - Bayern München

  19:55 Young Boys – Valencia

  22:00 Manchester United - Juventus

  22:00 Shakhtar Donetsk - Manchester City

 

KESKIVIIKKO 24.10

 SM-liiga

  18:30 HIFK – Pelicans

  18:30 Kärpät – Tappara

Champions League

  19:55 Club Brugge - Monaco

  19:55 PSV Eindhoven - Tottenham Hotspur

  22:00 Paris Saint-Germain – Napoli

  22:00 Barcelona - Inter Milan

 

TORSTAI 25.10

SM-liiga

  18:30 JYP - Lukko

  18:30 Ilves - TPS

Europa League

  19:55 Sporting Lissabon – Arsenal

  19:55 FC Zürich - Bayer Leverkusen

  22:00 Rangers - Spartak Moskova

  22:00 Chelsea - BATE Borisov

Koripallon Euroliiga

  21:00 Bayern München - Baskonia Vitoria

 

PERJANTAI 26.10

Formula 1

  17:55 Vapaat harjoitukset 1 / Meksiko

  21:55 Vapaat harjoitukset 2 / Meksiko

SM-liiga

  18:30 HIFK – Tappara

  18:30 Ässät – Kärpät

KHL

  18:30 Jokerit - Spartak Moskova

Koripallon Euroliiga

  21:00 Panathinaikos - Zalgiris Kaunas

 

LAUANTAI 27.10

La liga

  13:55 Girona - Rayo Vallecano

Valioliiga

  16:55 Liverpool – Cardiff

  19:25 Leicester - West Ham

SM-liiga

  16:00 Lukko - Kärpät

  17:00 KalPa - JYP

Formula 1

  17:55 Vapaat harjoitukset 3 / Meksiko

  20:55 Meksikon aika-ajot

NHL

  19:00 New Jersey Devils - Florida Panthers

  22:00 Nashville Predators - Edmonton Oilers

  23:00 Calgary Flames - Washington Capitals

 

SUNNUNTAI 28.10

KHL

  15:00 Jokerit - Severstal

Valioliiga

  15:25 Crystal Palace – Arsenal

  17:55 Manchester United – Everton

Serie A

  18:50 AC Milan - Sampdoria

Formula 1

  21:00 Meksikon osakilpailu (Sportti auki 00.00 asti)

 

Tässä ravintolassa