Helsinkiläinen pankinjohtaja Sulo Hiitola saapui marraskuussa 1938 Kolille laskettelemaan yhdessä vaimonsa Hildan kanssa. Aamupalan jälkeen pankinjohtaja odotti vaimoaan laskettelusuksien kanssa Ylämajan aulassa, mutta Hilda Hiitola ei koskaan saapunut sinne. Hotellin huoltomies Eemeli Kähkönen löysi Hildan surmattuna suksivajasta. Yöllä satanut lumi paljasti, ettei hotellille ollut saapunut kukaan yön aikana. Murhaajan täytyy siis olla joku hotellin asukkaista tai henkilökunnasta. Kuka heistä murhasi Hilda Hiitolan ja miksi?
Kolin mysteeri-illalliset pe 31.10. ja la 1.11. klo 19
69 €/hlö
Sis. kolmen ruokalajin illallisen sekä ohjatun mysteerin.
Illallinen kestää noin 3 tuntia.
Menu
Alkuun
Härkätartar
Pääruoka
Grillattua lohta, sienirisottoa ja paahdettua ruusukaalia
Jälkiruoka
Maa-artisokka creme brulee ja karamellisoitua palsternakkaa
Annokset ovat gluteenittomia ja laktoosittomia.
Varaa paikkasi täältä Avautuu uuteen välilehteen
Varaa näin: valitse päiväksi pe 31.10. tai la 1.11. syötä kellonajaksi klo 19 ja syötä haluamasi henkilömäärä. Valitse tuotevalikoimasta mysteeri-illallinen koko seurueellesi. Täytä varaukseen tarvittavat tiedot ja maksa varauksesi ennakkoon. Huom. merkitsethän varauksen kommenttikenttään mahdolliset allergiasi. Varausvahvistuksen saat sähköpostiisi.
Mikäli mieli halajaa mukaan mysteeri-illalliselle, mutta matkaa on sen verta rutkasti, niin huolet pois - varaa majoitus Kolille helposti täältä! Avautuu uuteen välilehteen
Tervetuloa viettämään mysteerillistä iltaa Kolille!
Tule selvittämään mysteeriä Kolille!
Valitse päiväksi pe 31.10. tai la 1.11. ja kellonajaksi klo 19. Syötä haluamasi henkilömäärä. Valitse tuotevalikoimasta mysteeri-illallinen, syötä tarvittavat varaustiedot ja maksa tuotteesi ennakkoon. Huom. merkitsethän varauksen kommenttikenttään mahdolliset allergiasi. Varausvahvistuksen saat sähköpostiisi. Tervetuloa!Varaa paikkasi tästäNäissä ravintoloissa
- Ylä-Kolintie 39, 83960, Lieksa